Atrakcje turystyczne Krościenka nad Dunajcem

Wakacje to czas, kiedy większość rodzin, a także znajomych decyduje się na wyjazd głównie po to, aby mile spędzić czas, zwiedzić najpiękniejsze miejsca i zabytki znajdujące się w Polsce. Świetnym pomysłem na wakacyjny wypoczynek może być przykładowo wyjazd do Krościenka nad Dunajcem, czyli przepięknego miejsca położonego w samym sercu Pienin.

W Pieninach znajduje się wiele malowniczym miejscowości, jednak warto wybrać się do Krościenka położonego w dolinie Dunajca nie tylko ze względu na zapierające dech w piersiach widoki, ale również ze względu na znajdujące się w tym miejscu atrakcje turystyczne. Planując wakacyjny wypoczynek w Krościenku, warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg, gdyż w środku sezonu znalezienie wolnego lokum może być niezwykle trudne. Jeśli chodzi o noclegi – Krościenko nad Dunajcem ma do zaoferowania nie tylko w pełni wyposażone pokoje hotelowe, ale również liczne ośrodki wczasowe, domy wypoczynkowe, pensjonaty i prywatne kwatery, co oznacza, iż baza noclegowa jest tutaj dosyć dobrze rozwinięta. Będąc w Krościenku warto oczywiście wybrać się na spacer licznymi szlakami górskimi, ale koniecznie należy również zobaczyć znajdujące się tutaj atrakcje.

Pierwszą propozycją jest Kościół Wszystkich Świętych, który został wzniesiony w I połowie XIV wieku w gotyckim stylu. Prawdopodobnie na skutek podmycia przez rzekę część prezbiterium osunęła się, przez co obecne mury znajdują się w nieco dalszej odległości od Dunajca (niż pierwotnie wzniesiony budynek). Warto w tym momencie również nadmienić, iż w XVII wieku do kościoła dobudowana wieżę, przez co obecnie budowla ta nie przypomina już swojego pierwowzoru. Będąc w Krościenku warto także wybrać się na rynek, na którym znajduje się wiele ciekawych zabytków wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W obrębie rynku znajdują się takie zabytkowe budowle jak wspomniany wcześniej Kościół Wszystkich Świętych, ratusz, a także zabytkowe kamienice.

Pomimo tego, iż w Krościenku nad Dunajcem nie ma ogromu zabytków (ze względu na dosyć krótką historię tej miejscowości), to jednak warto tutaj przyjechać ze względu na liczne szlaki turystyczne, dzięki którym można podziwiać przepiękne widoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>