Dobre piwo w Trójmieście

Każdy miłośnik piwa, który planuje wakacje w Trójmieście, powinien poznać jego piwne strony. Jest ich bardzo dużo. Trójmiasto jest pełne multitapów serwujących piwo rzemieślnicze. Wybierając się tu jednak, trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi. Choć baza noclegowa w jest duża, to w sezonie można mieć z tym problem.

Pierwszym miejscem, gdzie powinniśmy się udać, będąc w Gdańsku, jest pub Pułapka. W kranach możemy znaleźć tam piwa z polskich browarów rzemieślniczych, a i wybór butelek jest bardzo duży. Dodatkowym atutem tego miejsca jest położenie na wyłączonej z ruchu ulicy, na której znajduję się ogródek letni, gdzie można usiąść i delektować się dobrym piwem.

Kolejnym z miejsc jest Degustatornia, w której z 14 kranów leją się w większości polskie piwa, jednak zawsze chociaż na jednym znajdzie się jakaś perełka. Dodatkowym plusem tego lokalu jest bardzo dobre jedzenie.

Będąc w Gdańsku, koniecznie trzeba odwiedzić pub Browaru Spółdzielczego. Serwuje on głównie swoje piwa i piwa z browarów zaprzyjaźnionych. Browar Spółdzielczy funkcjonuje jako spółdzielnia, pracują w nim głównie osoby niepełnosprawne intelektualnie.

W Gdyni swój pub firmowy ma jeden z najstarszych browarów kontraktowych w Polsce. Ikona piwnej rewolucji w Polsce, Alebrowar. Z kranów napijemy się głównie ich piwa, jednak jest to pewna pozycja na piwnej mapie Trójmiasta.

Drugim z miejsc jest browar Port Gdynia, który serwuje nie tylko smaczne piwo, ale i leży nad samym morzem. Stoliki dla gości ustawione są również na dachu, dzięki czemu można napić się, podziwiając morze. Atutem tego browaru jest też to, że głównym piwowarem jest znany bloger, co daje nam gwarancję jakości warzonych tam piw.

Browar Lubrow usytuowany jest w Sopocie. Jest to bardzo nowoczesny obiekt. Znajduje się tam też klub muzyczny i restauracja. Znany jest też z bardzo odważnych napojów i niestandardowych dodatków. Napijemy się tam na przykład piwa z buraków lub z dodatkiem yerby mate. A dodatkowo można zjeść tam smaczny obiad.

Planując swoje wakacje w Trójmieście, na pewno nie będziemy narzekać na brak dobrego piwa. Wymienione tutaj miejsca to tylko niewielka część. Każdy miłośnik tego napoju znajdzie tutaj coś dla siebie, a wakacje spędzone ze swoją pasją na pewno będą bardziej owocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>