Muzeum Pomorza w Słupsku

W Słupsku można przyjemnie spędzić wolny czas. Oczywiście nie chodzi jedynie o leniuchowanie, ale też o możliwość zwiedzania zabytków z ciekawymi elementami. Jednym z przykładów może okazać się Muzeum Pomorza, gdzie wystawionych na widok publiczny jest wiele cennych eksponatów. Warto wybrać noclegi w Słupsku {tu: }, gdzie nikt nie powinien się podczas wakacji zanudzić.

Muzeum to jest usytuowane w Zamku Książąt Pomorskich i jest niezwykle stylowe, zadbane oraz bardzo estetyczne. Z tego też względu ta baza noclegowa zachwyca oczy turystów z całego świata. Znajduje się tam przede wszystkim bogata kolekcja obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza, którą można obejrzeć z bliska i dowiedzieć się nieco więcej o jego twórczości. Po muzeum oprowadzić zainteresowanych może przeszkolony przewodnik, który przy okazji opowie turystom o danych obrazach. Wystawione są tam również ekspozycje stałe, które zawierają w sobie krypty i pamiątki po dawnych Książętach Pomorskich. Jak widać wyraźnie warto się tam wybrać na wycieczkę, ponieważ pod kątem historycznym Muzeum Pomorza nie ma sobie równych w całym regionie. Muzeum stale się rozwija i pojawiają się tam coraz to nowsze eksponaty.

Dużym uznaniem cieszą się zwłaszcza zabytki w formie sakralnej. Organizowane są tam również różnego rodzaju jarmarki. W muzeum znajduje się także restauracja, która zlokalizowana jest w podziemiach, dlatego naprawdę przyjemnie można tam spędzić wolny czas, więc warto zabrać tam swoją drugą połówkę i połączyć przyjemne z pożytecznym. Oprócz tego turyści mogą liczyć również na wystawy czasowe różnego rodzaju. Są one bardzo urozmaicone, dlatego warto zdecydować się na Słupsk. Muzeum zachowane jest na bardzo dobrym poziomie, z racji tego zyskało ono dużą popularność w regionie. Ta baza noclegowa z pewnością zaspokoi wymagania wszystkich wybrednych turystów, którzy udadzą się do Słupska na zwiedzanie i wycieczkę krajoznawczą.

Muzeum Pomorza w Słupsku to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym regionie, dlatego jest ona tak chętnie odwiedzana nawet przez turystów zagranicznych. Można tam poszerzyć swoją wiedzę o regionie słupskim oraz o Książętach Pomorskich, pochodzących z dawnych czasów. Organizowanych jest tam wiele wystaw oraz jarmarków, w których z pewnością warto wziąć czynny udział i dobrze się przy tym bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>