Otwórz się na Siedlce

Kiedy chcemy zażyć rozrywki kulturalnej, powinniśmy wybrać się do miejsca, które odwiedzał sam król Stanisław August Poniatowski. To właśnie za jego panowania Siedlce rozkwitły za sprawą Aleksandry Ogińskiej z rodu Czartoryskich. Choć od jej śmierci upłynęło już wiele lat, Siedlce nadal znajdują się w stanie kulturalnego rozkwitu. Tradycje teatralne Siedlec nadal są żywe, a historia miasta i jego dziedzictwo materialne jest nad wyraz bogate. Jednym z istotniejszych zabytków jest siedlecki ratusz zwany Jackiem. Inne interesujące obiekty to na przykład klasycystyczny pałac Ogińskich, gdzie bywał Franciszek Karpiński i Tadeusz Kościuszko. Jest on otoczony urokliwym parkiem, który jest doskonałym miejscem do spacerów. Innym ciekawym miejscem jest z pewnością Muzeum Diecezjalne, gdzie miłośnicy sztuki i kultury odnajdą obraz autorstwa El Greco zatytułowany „Ekstaza św. Franciszka”. Kolejnym niezwykłym eksponatem w zbiorach tegoż muzeum są organy Joachima Wernera z XVIII wieku. Jeśli mówimy o kulturze, Siedlce mają bardzo bogatą ofertę kulturalną. Działają tu m.in.: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Scena Teatralna Miasta Siedlce, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna. Na tutejsze Zaduszki Jazzowe czy Festiwal Teatrów Ulicznych ściągają widzowie z całego regionu.

To nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Siedlce. Odbywa się tutaj także: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych Sztuka plus Komercja; Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet Pointe & Tap Dance; Noc Bardów i Poetów. Dla miłośników sportu także się coś znajdzie. Organizowane są tu: Rajd Nadbużański, Dni Sportów Ekstremalnych, Triathlon Siedlecki, Bieg Siedleckiego Jacka. Jeżeli miłośnicy siedleckiej kultury i sportu zechcą odwiedzić to wspaniałe miejsce, mogą liczyć na komfortowy wypoczynek w Siedlcach. Warto zastanowić się nad spędzeniem tu kilku dni. Choć Siedlce nie są tak popularnym turystycznie miejscem, posiadają bogatą bazę noclegową, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających turystów. Funkcjonują tu hotele, domy hotelowe, pokoje gościnne i agroturystyki. W Siedlcach możemy liczyć także na regionalne, bardzo smaczne posiłki. Liczne bary, kawiarnie, restauracje z pewnością umilą nam pobyt w tym miejscu. Niezwykłe walory przyrody, trasy rowerowe i piesze, zabytki i zaplecze kulturalne sprawiają, że Siedlce są miejscem o niespotykanym nigdzie indziej klimacie, na które warto się otworzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>